W dniu 14 kwietnia 2021 roku w Monitorze Sądowym i Gospodarczym pojawił się następujący wpis:
„Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XVIII Wydział Gospodar- czy ds. Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych, postanowieniem z dnia 2 marca 2021 roku, sygn. akt (XVIII GR 10/21), z wniosku MLT GGH Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego postanowił:
Wierzycielowi w terminie tygodnia od dnia obwieszczenia postanowienia o otwarciu przyspieszonego postępowania układowego w Rejestrze, a wierzycielowi, którego siedziba lub miejsce zwykłego pobytu w dniu otwarcia postępowania znajdowały się za granicą – w terminie trzydziestu dni od dnia obwieszczenia postanowienia o otwarciu przyspieszonego postępowania układowego w Rejestrze, przysługuje zażalenie na postanowienie o otwarciu postępowania wyłącznie w czę- ści dotyczącej jurysdykcji sądów polskich.
Jednocześnie podaje się dane kontaktowe do biura nad- zorcy sądowego: JANDA MOZDŻEŃ RESTRUKTURYZA- CJE Sp. z o.o., ul. Marszałkowska 142, 00-061 Warszawa, tel. +48 690 089 009, e-mail: golub@jmrestrukturyzacje.com.”
Otwarcie przyspieszonego postępowania układowego nie ma wpływu na ewentualne prowadzenie postępowania egzekucyjnego z przedmiotu zabezpieczenia. Art. 260 ust. 1 ustawy prawo restrukturyzacyjne wskazuje, iż wierzyciel posiadający wierzytelność zabezpieczoną na mieniu dłużnika hipoteką, zastawem, zastawem rejestrowym, zastawem skarbowym lub hipoteką morską może w toku przyspieszonego postępowania układowego prowadzić egzekucję, przy czym wyłącznie z przedmiotu zabezpieczenia.
Oznacza to jednocześnie, iż w trakcie trwania przyspieszonego postępowania układowego nie jest możliwe wszczęcie i prowadzenie postępowań egzekucyjnych na podstawie posiadanych przez Obligatariuszy aktów notarialnych o poddaniu się przez Emitenta egzekucji w trybie art. 777 kpc.
Kontakt
Zadzwoń do nas!
Napisz do nas!