Kancelaria Adwokacka Noriet » Komunikat dla wszystkich obligatariuszy grupy Golub GetHouse

Komunikat dla wszystkich obligatariuszy grupy Golub GetHouse

1 czerwca, 2021

W ślad za dotychczasowymi komunikatami, z uwagi na to, że kolejne spółki z grupy Golub Gethouse przestają obsługiwać obligacje składając wnioski o otwarcie postępowań restrukturyzacjach albo sanacyjnych, przedstawiamy Państwu aktualną sytuację związaną z sytuacją obligatariuszy grupy Golub Gethouse:
GOLUB GETHOUSE MLT Spółka z o.o. w restrukturyzacji (KRS: 701302) – postępowanie przyspieszone układowe, sygn. XVIII Gr 95/20 – Administrator wystąpił do Sądu o zgodę na zapoznanie się z aktami postępowania restrukturyzacyjnego, ale zgoda nie została jeszcze przez Sąd wydana.
GGH RENTAL APARTMENTS Sp. z o.o. (KRS: 753459) – otwarte postępowanie sanacyjne, sygn. XVIII Gr 20/21. Administrator uzyskał zgodę Sądu na zapoznanie się z aktami postępowania restrukturyzacyjnego. Administrator wystąpił do Sądu o zgodę na zapoznanie się z aktami postępowania restrukturyzacyjnego, ale zgoda nie została jeszcze przez Sąd wydana.
GGH RENTAL APARTMENTS 2 Sp. z o.o. (KRS: 790709) – otwarte postępowanie sanacyjne, sygn. XVIII Gr 18 Gr 21/21. Administrator uzyskał zgodę Sądu na zapoznanie się z aktami postępowania restrukturyzacyjnego. Akta zostały utrwalone na nośniku cyfrowym i znajdują się w analizie.
GGH MLT Sp. z o.o. (KRS: 826067) postępowanie przyspieszone układowe, sygn. XVIII Gr 9/21. Administrator uzyskał zgodę Sądu na zapoznanie się z aktami postępowania restrukturyzacyjnego. Akta zostały utrwalone na nośniku cyfrowym i znajdują się w analizie.
MLT GGH Sp. z o.o. (KRS: 841259) – postępowanie przyspieszone układowe, sygn. XVIII Gr 10/21. Administrator uzyskał zgodę Sądu na zapoznanie się z aktami postępowania restrukturyzacyjnego. Akta zostały utrwalone na nośniku cyfrowym i znajdują się w analizie.
GGH STUDENT HOUSING (KRS:681833) – Na dzień dzisiejszy (1 czerwca 2021 r.) w MSIG brak ogłoszeń w przedmiocie otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego,
GGH OFFICE (779634) – Na dzień dzisiejszy (1 czerwca 2021 r.) w MSIG brak ogłoszeń w przedmiocie otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego.

Administrator skierował do Emitenta pismo w przedmiocie aktualizacji wyceny przedmiotu części zabezpieczeń oraz ustanowienia zabezpieczeń w części emisji. Emitent nie odpowiedział na to pismo.

Nadto, do kancelarii Administratora wpłynęło pismo od Janda Możdżeń Restrukturyzacje, z którego wynika, że:
– od dnia otwarcia postępowania sanacyjnego do dnia jego zakończenia albo uprawomocnienia się postanowienia o umorzeniu postępowania, spełnianie przez dłużnika albo zarządce świadczeń wynikających z wierzytelności, które z mocy prawa są objęte układem, jest niedopuszczalne,
– zaspokojenie tych wierzytelności może nastąpić na warunkach określonych w treści zawartego układu,
– w postępowaniu restrukturyzacyjnym nie dokonuje się zgłoszenia wierzytelności,
– zarządca sporządza spis wierzytelności na podstawie ksiąg rachunkowych, innych dokumentów dłużnika, wpisów w księgach wieczystych oraz rejestrach,
– o dacie złożenia spisu wierzytelności i spisu wierzytelności spornych obwieszcza się (spis nie został jeszcze sporządzony).

Otwarcie postępowania sanacyjnego nie wyłącza możliwości wszczęcia przez wierzyciela postępowań sądowych, w celu dochodzenia wierzytelności podlegających w spisie wierzytelności. Koszty postępowania obciążają wszczynającego postępowanie, jeżeli nie było przeszkód do umieszczenia wierzytelności w całości w spisie wierzytelności.

Jednocześnie Administrator zabezpieczeń informuje, iż zgodnie z treścią art. 151 prawo restrukturyzacyjne, układ nie obejmuje m.in. wierzytelności zabezpieczonej na mieniu dłużnika hipoteką, zastawem, zastawem rejestrowym, zastawem skarbowym lub hipoteką morską, w części znajdującej pokrycie w wartości przedmiotu zabezpieczenia, chyba że wierzyciel wyraził zgodę na objęcie jej układem. Zgodę na objęcie wierzytelności układem wyraża się w sposób bezwarunkowy i nieodwołalny, najpóźniej przed przystąpieniem do głosowania nad układem. Otwarcie zatem przyspieszonego postępowania układowego nie ma wpływu na ewentualne prowadzenie postępowania egzekucyjnego z przedmiotu zabezpieczenia. Art. 260 ust. 1 ustawy prawo restrukturyzacyjne wskazuje, iż wierzyciel posiadający wierzytelność zabezpieczoną na mieniu dłużnika hipoteką, zastawem, zastawem rejestrowym, zastawem skarbowym lub hipoteką morską może w toku przyspieszonego postępowania układowego prowadzić egzekucję, przy czym wyłącznie z przedmiotu zabezpieczenia.

Oznacza to jednocześnie, iż w trakcie trwania przyspieszonego postępowania układowego nie jest możliwe wszczęcie i prowadzenie postępowań egzekucyjnych na podstawie posiadanych przez Obligatariuszy aktów notarialnych o poddaniu się przez Emitenta egzekucji w trybie art. 777 kpc.

Kontakt

Zadzwoń do nas!

Napisz do nas!

Pozostałe wpisy

Podział majątku wspólnego – wszystko na ten temat

Jeśli zdecydowałeś się na formalne zakończenie związku małżeńskiego, musisz liczyć się z tym, że jedną z kwestii do uregulowania jest Wasze wspólne mienie. Na czym polega podział majątku po rozwodzie, co wchodzi w jego skład? Czym różni się dokonanie tego w formie aktu notarialnego od orzeczenia sądowego? Jak w tym zakresie może pomóc adwokat? Przeczytaj nasz artykuł! Czym jest [...]
20 marca, 2023
czytaj więcej

Rozwód – wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat

Co roku w Polsce formalnie rozstaje się ok. 50-65 tys. par. Jakie są najczęstsze przyczyny rozwodów? Jak wygląda procedura od momentu podjęcia decyzji przez małżonka/małżonków i złożenia pozwu rozwodowego? Czym różni się rozprawa z orzeczeniem o winie od przebiegu sytuacji, w której mąż i żona chcą się rozstać za porozumieniem stron? Z jakimi skutkami majątkowymi musisz się liczyć? [...]
1 marca, 2023
czytaj więcej

Rozwód bez orzekania o winie — ile trwa, wszystko, co musisz wiedzieć

W opinii wielu osób najszybszym i najtańszym sposobem na rozwiązanie małżeństwa jest orzeczenie rozwodu bez orzekania o winie. Czy rzeczywiście taka forma postępowania pozwala małżonkom rozwieść się „bez zbędnych formalności”? Jakie konsekwencje rodzi brak stwierdzenia winy w przypadku obowiązku alimentacyjnego, praw do opieki nad dziećmi, władzy rodzicielskiej czy podziału [...]
8 lutego, 2023
czytaj więcej

Noriet rodzinnie: Ile wynoszą średnie alimenty?

Do Walentynek jeszcze trochę, a nam w kancelarii wydaje się, że sezon "love is in the air" już nadszedł. To nasycone miłością powietrze przyciąga cały do nas cały czas klientów, którzy z naszą pomocą chcieliby szybko i bezboleśnie wydostać się ze swojego trwającego już tylko na papierze małżeństwa, aby jak najszybciej umożliwić sobie bardziej oficjalne wejście w nowy związek (tak [...]
13 grudnia, 2022
czytaj więcej